Ден на розовата фланелка- 2026 г.
На 25.02.2026г. за девета поредна година,НУ "Отец Паисий " отбеляза Международния ден против тормоза в училище, известен също като "Ден на розовата фланелка". 
Тази година в нашето училище инициативата се проведе под надслов: "Училище без насилие - Тук е гласът на доброто". 
В клас учениците запознаха с историята на празника, Хартата на ценностите и правилата в училище. Толерантни по същност, учениците създадоха пространство, където върху "Капки доброта" и розови тениски всеки може да остави своето послание срещу тормоза. Бяха изготвени табла:
"Училище без насилие" 
"Бъди гласът на доброто" 
"Доброто ни окрилява" 
"Заедно пазим доброто" и др.



